5-ТО МЯСТО ЗА МАРИО МАРИНОВ ОТ СВИЩОВ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО САМБО И КЛАСИРАНЕ ЗА СВЕТОВНОТО!
Медиа:

На 14.09.2022 г. в Сърбия, гр. Нови Сад се проведе Европейското първенство по самбо, в което Марио Маринов – ученик от 12 В клас на СУ „Димитър Благоев“ – гр. Свищов, със старши треньор Севдан Златанов се класира на 5-то място! Състезанието беше за кадети до 18 годишна възраст в категория до 79 кг. В него взеха участие борци от 29 държави. Марио участва в 3 битки, като в първата претърпя поражение от руснак, втората победи убедително испанец, а в сблъсъка с молдовец беше ощетен от съдията, което го раздели от медал. Като национален шампион Марио пътува и се състезава с Българската федерация по самбо. За отличното му представяне в спортния календар през цялата година и на Европейското, той успява да се класира за СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО по самбо, което ще се проведе на 15.10.2022 г. в Армения.

Желаем успех, сили и спортсменски съдии на Марио в Армения!